www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Грузия


Страници: (7) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Грузия
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Нека не подценяваме случилото и случващото се там. Събитията бяха много, много сериозен опит на Буш и на стоящите зад него ционисти да предизвикат Световна война. Тези дни ще опитам да направя сериозен анализ. Сега само ще кажа, че руснаците се справиха по възможно най-добрия начин, а от ЕС почнаха да осъзнават какво се е случило и да дават на заден ход след първоначалните остри реакции. В тази връзка питам какво прави българска фрегата сред корабите на НАТО край руските брегове? Или някой иска от половината ни страна нищо да не остане?


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



http://www.akado.com/news/document27818/
Герхард Шрьодер пряко обвини САЩ в разпалване на Южноосетинския конфликт. Освен това, Шрьдер изказва мнение, че независимостта на Косово не бива да се признава.
Лично моето мнение е, че германският политик не се интересува от истината и справедливостта. Той тръпне пред възможността от война с Иран, която ще сложи началото на поредния световен конфликт. А това може да се превърне в край за всички. Все пак критичните гласове на Запад са факт и вероятно ще стават все повече. И още една информация, чийто източник няма да назова. "Първият ключ беше Моника Левински и тя отключи първата врата. Вторият ключ е в България и той ще отключи втората Врата." Край на цитата, както се казва. Вероятно се има предвид, че аферата "Левински" практически предизвика войната в бивша Югославия. Оттам независимо Косово и промяна на ситуацията на Балканите. Левински беше малко камъче, даже песъчинка в световната политика, но тази песъчинка предизвика голямо преобръщане. За по-нататък ще говоря по-нататък. Сега за нас е важно страната ни по никакъв начин не бива да се намесва в различни военни конфликти. Но много се опасявам, че пожеланието ми ще си остане само едно незабелязано от никого пожелание.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Сега да припомня нещо от историята. През 1939 година Уинстън Чърчил провокира поляците да избият 2000 германци в бившия свободен град Данциг, днешен Гданск. Това от своя страна дава повод на Адолф Хитлер да нахлуе в Полша. През 1956 година ционистите в Унгария провокират насие, станало причина за избухване на Унгарското народно въстание. Съветските танкове нахлуват в Унгария, което пък от своя страна развързва ръцета на ционистите да нападнат Египет.
Тези събития не напомнят ли с нещо сценария, приложен в Грузия?


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Лошото е, че опасността изобщо не е отминала. В Русия се питат: "Воюваме ли с Америка?"
http://www.expert.ru/printissues/russian_r...32/voyna_i_mir/
Снощи по една телевизия питаха дали ще има Студена война. То Студената си е факт. Въпросът е ще има Гореща.
Според мен темата е най-важната тема за цялата година. А може би и за последните години. Ще ми се степента на важност да намалее, но трябва да помислим какво да направи всеки от нас, ако не намалее, а се увеличи.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Ето и последното развитие на събитията, за което нашите /колко са наши, толкова да са ни живи!/ "медии" едва ли ще съобщят:
Водещите банки извеждат наличните си средства от САЩ и ги пренасочват към Европа:
http://news.mail.ru/economics/1988944/
Показателно е, нали? Някога имаше една песен "Искат ли руснаците война?" Сега с чиста съвест можем да се запитаме: искат ли американските бушмени на идиота Буш война?


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Грузия възстановява огневите си точки край Цхинвали:
http://www.utro.ru/peredovica/
Украйна започва подготовка за война:
http://www.utro.ru/articles/2008/09/02/764187.shtml
Буш: "Конфликтът стремително се разраства":
http://expert.ru/news/2008/08/27/bushobama/

Май наистина се случват много повече неща, отколкото ни съобщават.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И едно шокиращо за американците заявление на Владимир Путин, в което той пряко обвинява САЩ в агресия. По неговите думи в бойните действия пряко са участвали американски граждани.
http://www.expert.ru/news/2008/08/29/putin/
Мисля, че тези американски граждани едва ли са чернокожи блус певци. По-скоро са измежду тези, с които напоследък нашата осакатена армийка демонстрира бойно единство. Оттук възниква друг въпрос.
Полицията ни е мародерска и мафиозка, това си го знаем. Дали обаче и армийката ни е такава? Ако се съди по нейното участие в Ирак и Афганистан - да. Е, хубаво, ама Русия не е Ирак. И даже не е Бейрут.


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



И една снимка от няколко заглавия, които не успях да открия, нямаше ги. Линковете водеха към други заглавия. Все пак заглавията са прекалено любопитни, за да ги пренебрегна7
http://www.utro.ru/peredovica/

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Имало нещо и от нашата баба Ванга:
http://www.kp.ru/daily/24146/363694/
"Грузия ли? Не виждам такава страна в бъдещето." Пак според изданието Ванга е предсказала, че през 2008 година ще започне Трета световна война. Аз пък мисля, че ако признаците станат достатъчно известни, бъдещето може да се промени и войната да не избухне. Затова толкова упорито се заех с темата. Предполагах някои неща, но не знаех подробностите, научавам ги едва сега, в последните часове.
Ами вижте ги и вие и съдете.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)


--------------------
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



Здравей Елтимире! Интересни идеи дава тази тема. Насочва ме да мисля, че Ванга е права. Нека помислим "на глас":
-СЕЩ в лицето на Буш забърква една каша в Кавказ. Разбира се на него не му пука, кой ще е победител и кой губещ. За него е важно Русия да е заета с нещо. Все пак да не забравяме, че различни ислямистки групировки от Близкия Изток подкрепяха финансово терористични и партизански групи в Северен Кавказ, в руските Чечня, Абхазия и Осетия. След като руснаците затегнаха контрола в тези територии, конфликта беше внесен във вътрешността на Русия с террористични атаки като тази в Беслан с цел руснаците отново да си имат занимания и вътрешно неудобрение към мерките за сигурност. Сега изведнъж малката държавица Грузия се чувства укрилена, че парче руска земя и принадлежи и решава забележете да поеме инициативата и да я отнеме от руснаците. Не вярвам да има наивници в генщаба на грузинската армия или дори самия Саакашвили, които да повярват че ще могат да постигнат целите си. Сами? Определено са разчитали на подкрепата на СЕЩ.
-Докато Русия си се занимава с Грузия, евентуално заличавайки я от политическата карта на света(според предсказанието на Ванга), СЕЩ евентуално започват с "тактическите" си удари по болници и училища в Иран, под които има тайни ядрени лаборатории разбира се. В кампанията с Иран ще се включат верните им съюзници Великобритания и България. Може би и Турция. От прекъсването на износа на петрол от Иран, цените на горивата, а от там и на стоките и услугите отново поскъпват в световен мащаб и все още клатушкащата световна икономика ще навлезе в окончателна рецесия.
-Забравила за Грузия сега мнозинството от Европа ще критикува усилено СЕЩ за "неадекватното" нахлуване в Иран. Европейските НАТО-вски партньори, като Испания, Франция, Гърция, Холандия и Швеция открито ще бойкотират участието си в новата безразсъдна кампания на Буш(в окупацията на Ирак, това са едни от първите държави изтеглили войските си от там в знак на неудобрение на американската външна политика). Възможно е това да доведе до разцепление в структурите на НАТО. Възможно е горепосочените държави да основат нов военен съюз балансьор в отношенията между СЕЩ и Русия.
-Възникналия световен хаос и някакъв "повод" отприщва война между Индия и Пакистан, която евентуално преминава в местен ядрен конфликт.
-Китай най-сетне вижда своя шанс и предприема дългопланираната инвазия в Тайван. Кампанията се извършва за дни и островът вече не е под американски контрол. Китайците пускат по живо по здраво пленените американски военни от местните военни бази с цел да избегне излишна война със САЩ. На запад комунистическата върхушка в Непал, която преди по-малко от година свали законния монарх, закри монархията и превръщайки я в република, реши че е време да се влеят при китайските комунистически другари и с помоща на няколко китайски взвода(осигуряващи мирен преход) Непал вече е поредната китайска провинция(след Вътрешна Монголия, Тибет и Тайван).
-В Южна Америка Колумбия още през тази година имаха сериозни спречквания заради нарко-бунтовниците в Южна Колумбия, които от бази на територията на Еквадор атакуват Колумбия. В следствие на това колумбийски части нахлуха на Еквадорска земя. В разразилия се скандал съседна Венецуела зае страната на Еквадор и през лятото президента на Венецуела Уго Чавес отдели баснословна сума от милиарди долари за модернизиране и превъоражаване на страната.
При разразилите се конфликти по другите точки на планетата нищо чудно и тези три държави да се развоюват.
Ето това беше един пример, как може да започне Третата Световна Война. Твърде малка роля отредих на руснаците, все пак не вярвам една малка Грузия да ги спре да действат и на други фронтове. Уви със спекулациите съм дотук.
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да сценарият е твърде възможен. Но някак е нелогично американците да се стремят така упорито към една Световна война, която няма да пощади и тях. Освен ако не са наясно, че страната им така или иначе ще бъде съсипана. И не си ли въобразяват тези идиоти, че тяхната разрушена страна ще има по-голям шанс в един разрушен свят, отколкото в окръжението на сравнително съхранени държави? Мисля си и за причините, които имат ционистите /А зад идиотизма вярвам, че стоят именно те/, за да искат всеобщ пожар.
Иначе за другаря г-н Наакашвили съм съгласен. Той едва ли би прибегнал към унищожението на един мирен град и към изтребването на неговите жители, ако не му е било обещана мощна подкрепа. Само че американските ционисти го излъгаха, както винаги са лъгали своите съюзници и особено послушните си кученца. И г-н другарят, както ми казаха, почнал да хапе вратовръзката си на една пресконференция. Защо ли си мисля, че скоро ще му се наложи да хапне и нещо друго?


--------------------
PM
Top
Богатир
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 204
Участник # 1 356
Дата на регистрация: 20-February 08



QUOTE (Елтимир @ Sep 2 2008, 07:59 PM)
Да сценарият е твърде възможен. Но някак е нелогично американците да се стремят така упорито към една Световна война, която няма да пощади и тях. Освен ако не са наясно, че страната им така или иначе ще бъде съсипана. И не си ли въобразяват тези идиоти, че тяхната разрушена страна ще има по-голям шанс в един разрушен свят, отколкото в окръжението на сравнително съхранени държави? Мисля си и за причините, които имат ционистите /А зад идиотизма вярвам, че стоят именно те/, за да искат всеобщ пожар.
Иначе за другаря г-н Наакашвили съм съгласен. Той едва ли би прибегнал към унищожението на един мирен град и към изтребването на неговите жители, ако не му е било обещана мощна подкрепа. Само че американските ционисти го излъгаха, както винаги са лъгали своите съюзници и особено послушните си кученца. И г-н другарят, както ми казаха, почнал да хапе вратовръзката си на една пресконференция. Защо ли си мисля, че скоро ще му се наложи да хапне и нещо друго?

Общо взето ти сам си отговори на въпросите, а именно ционистите в Америка. За кого работи Америка всъщност? И още един въпрос: нима разчистването на света от гоите периодично не е желана цел за ционистите? Ами достигането на "златния милиард"? Нима Иран не е главна опасност за Израел в този момент? Ционистите са готови за тази война напълно. И още нещо. Чифутите отдавна мечтаят да изградят наново Божия Храм от времето на Соломон. За целта обаче трябва първо да съборят една ислямска светиня Джамията на Скалата (или нещо подобно беше) преди това, която в момента се намира на предполагаемото място, където е стоял Соломоновия Храм. От тези сайтове :
http://www.jewwatch.com/
http://www.radioislam.net/
Не помня точно в кой, чета че в Израел си имат специализиран институт за Храма. Целта на този институт е да издири Светия Кивот, да намери всяка налична информация за този Храм и да го възпроизведе до последния детайл. Вече са ушили одежди за Върховните Свещенници на Храма и някаква ритулна шапка за Главния Свещенник са изработили от чисто злато. Много занаятчии са участвали по изработката на тези одежди. Та мисълта ми беше, че при една такава световна криза няма да остане един мюсулманин в Йерусалим за да види какво какво правят чифутите с Джамията им. Ето го мотива на ционистите за Световна война.
PM
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



Китай е със статут на най-облагодетелстваната нация от САЩ, като в момента от световните икономики единствено тази на Китай държи валутния си резерв в американска валута...! А сега се замислете дали са ви верни сценариите... Мога да ви кажа и някои работи за Русия и СЕЩ.... Това не са врагове, а двете страни на една и съща монета....
PM
Top
Канатица
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 916
Участник # 1 054
Дата на регистрация: 25-July 07



Аз съм на същото мнение като Парадокс. Аз го виждам така: Защо последните години руската филмова индустрия взе да бълва невероятно количество филми? Да не би някои хора да се попреместили? smil4334ad1724132.gif


--------------------
"?????? ???? ???????, ?? ???????? ???? - ??? ????? ?? ???? ?? ? ???????"
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Но понякога интересите им и вижданията им за бъдещето сериозно се разминават. Да не забравяме, че ционистката върхушка също не е единна, а е разделена поне на две, враждуващи помежду си крила. Не винаги едните са съгласни с другите и понякога им се налага да заплащат с живота си. Един такъв случай беше Едмон дьо Ротшилд. Същото се смята за Робърт Максуел. Явно съществуват различни сценарии и е важно кой от тях ще надделее. Руснаците /или кукловодите на тяхната върхушка/ са настроени твърде мистично, докато американците разчитат повече на грубата сила и на технологиите. Мога да посоча още различия. Враговете ни не са така единни, както им се иска да ни се представят.


--------------------
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (7) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020